Избухна пожар в корабостроителница за ядрени подводници във Великобритания
Продължава пожарът в корабостроителницата на Би Ей Ай Системс (BAE Systems) в Бароу ин Фърнес, северозападна Англия, която построява новото потомство английски нуклеарни подводници, само че няма нуклеарен риск от случая, заяви полицията, съобщи Ройтерс.
В изказването в Къмбрия се споделя, че двама души са били отведени в болница, откакто се допуска, че са потърпевши от поемане на пушек и че няма други потърпевши.
Полицията съобщи, че всички останали са били евакуирани от обекта на Би Ей Ай Системс.
Корабостроителницата в Бароу ин Фърнес, Къмбрия, създава подводници " Астют " (Astute) и " Дредноут " (Dreadnought) за кралските военноморски сили, демонстрира информация на уеб страницата на Би Ей Ай.
За случая е обявено малко след среднощ през днешния ден.
От Би Ей Ай Системс към този момент не са дали отговор на запитването на Ройтерс за коментар, разяснява Българска телеграфна агенция.
Полицията е посъветвала живеещите покрай корабостроителницата да останат на закрито.




